niedziela, 12 stycznia 2014

RECENZJA: "Poznaj swoje anioły"        031. autor: Ella Selena
         tytuł: „Poznaj swoje anioły”
         wydawnictwo: Studio Astropsychologii
         gatunek: poradnik
         rok wydania: 2013r.
         ilość stron: 211


„Naucz się słuchać swojego anioła, zobaczysz, jak działa magia życia.”


Na pewno każdy z nas słyszał kiedyś o aniołach. Może miał nawet z nimi pośrednie lub bezpośrednie spotkanie. O niektórych pewnie czytaliśmy. Każdy czytelnik takich serii jak „Dary Anioła” lub „Pocałunek Anioła” przyzna to bez najmniejszego wahania. W książce Elli Seleny mamy szansę dowiedzieć się o rodzajach aniołów, ale nie jako bohaterach literackich. Mowa tutaj o tych „prawdziwych” i podobno rzeczywiście istniejących. Poznamy ich moce oraz w jaki sposób możemy się z nimi kontaktować, medytować lub prosić o pomoc. Kim jest zatem autorka książki, by wiedzieć takie rzeczy i radzić czytelnikom? Otóż, Ella Selena, to parapsycholog i jedna z najpopularniejszych polskich wróżek. Jej porady pomagają tysiącom osób. W swojej pracy kontaktuje się z aniołami za pomocą zaawansowanych metod. Wydała już kilka książek, które są poradnikami na drodze spotkań z aniołami i pracy nad sobą.

Do sięgnięcia po książkę zachęciła mnie okładka. Przedstawiono na niej ręce, które sięgają po spadające pióro. Kolory są lekkie, pastelowe, przez co wprawia czytelnika w spokojny nastrój. W tle widać promienie słoneczne i chmury. Sam tytuł jest intrygujący – „Poznaj swoje anioły”. Wzbudził we mnie nieprzeniknioną ciekawość. „O co chodzi z tym poznaniem aniołów?” – to pierwsze pytanie, jakie przyszło mi na myśl. W linijce poniżej jest napisane „Nowe metody kontaktu z niebiosami”. Z racji tego, iż jest osobą ciekawą świata, skończyło się na tym, że poradnik był u mnie już tydzień później.

Przyznam, że zaczęłam czytać z chęcią, ale już na początku coś mnie zniechęciło. Myślę, że był to (jak dla mnie) długi i nudny wstęp. Wolę konkrety, więc mój entuzjazm wzrósł wraz z pierwszymi rozdziałami. Na początku autorka opisuje własne przeżycia z niebiańskimi istotami. Uwzględnia w nich przede wszystkim czas, okres jej życia. Opowiadając o sobie wzbudziła we mnie pozytywne emocje. Uważam, że kiedy autor przekazuje czytelnikowi cząstkę siebie; swoich prywatnych przeżyć i historii sprawia, iż czytelnik mu ufa. Podczas czytania pojawiła się pewna rzecz, która bardzo mnie denerwowała i koniecznie muszę o niej wspomnieć w recenzji. Mowa tutaj o błędach fleksyjnych. Wprost nie cierpię kiedy ktoś pisze „sie” zamiast „się”, więc byłam bardzo zła i zdziwiona, że takie błędy pojawiły w książce! Pierwszy raz miałam spotkanie z czymś takim i mam nadzieję, że było ono ostatnie.

Pani Ella Selena nie skupia się tylko i wyłącznie na aniołach. Wspomina wiele razy na temat Boga, czy Buddy. Zadaje bardzo ważne pytania na temat istnienia tych wielkich twórców. Porusza tematy religijne, co bardzo mi się podobało, ponieważ nie każdy jest w stanie podjąć się takiego zadania. 

Zawsze myślałam, że anioł, to po prostu anioł. Jak się okazuje, jest ich wiele rodzajów. Samych istot niebiańskich jest bardzo wiele. Autorka mówi w książce, że do każdego z nich jesteśmy w stanie się zbliżyć poprzez medytację. Co najciekawsze, każdy anioł wymaga innego sposobu medytacji. Pani Selena opisuje nam co możemy spotkać na drodze do zbliżenia duchowego z taką istotą. W pewnych momentach może to być stary, zniszczony kamienisty most, na którego drugiej stronie będzie stał nasz Anioł, a w innych piwnica, w której także będzie stał niebieski wysłannik. Autorka podała nawet pewne BHP dotyczące medytacji, które wywołało niewielki uśmiech na mojej twarzy. Na niektórych stronach pokazane zostały litery anielskiego alfabetu. Jak później się dowiedziałam, można tworzyć z nich wiele kombinacji, które działają jak pewnego rodzaju kod. Służy od oczywiście do poprawienia sytuacji naszego życia. Mogą działać jako ukierunkowanie celu, rozwój duchowy, czy porządek materialny rzeczy. 

Autorka przedstawia wiele historii ze swojego życia oraz życia znajomych czy klientów. Zaznacza w nich, jakie wpływy mają na nas anioły. Jedno opowiadanie było niczym cud. Była w nim mowa o mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo, ale został uchroniony przez niebiańskiego wysłannika. Czytając nie aż się wzruszyłam. 

Ogólnie rzecz biorąc, lektura „Poznaj swoje anioły” wzbudziła we mnie z jednej strony pozytywne emocje, a z drugiej negatywne. Jako, iż jestem praktykującą katoliczką, to nie wierzę w kontakty duchowe z istotami niebiańskimi. Przypuszczam nawet, że Kościół jest temu przeciwny, ale to jest zupełnie inny temat. Jestem pewna, że nie będę próbować praktykować medytacji z aniołami.

Książkę polecam tym, którzy lubią zagłębiać się w sfery duchowe poprzez poradniki. Będzie ona dobra również dla tych, którzy pracują nad swoją duchowością poprzez medytacje. Dzięki niej doskonale dowiecie się jak nawiązywać kontakty z różnego rodzaju aniołami. Nie polecam jej katolikom. 


6/10

Za możliwość poznania kontaktów z niebiosami dziękuję portalowi Sztukater.pl 6 komentarzy:

 1. Na początku mnie zachęciłaś, ale zdanie "nie polecam jej katolikom" wywróciło wszystko do góry nogami. Tez jestem wierna Kościołowi katolickiemu i staram się kierować jego zasadami, wiec nie mam zamiaru sięgać po ta książkę. Dzięki za uprzedzenie, buziaki. :)

  http://po-uszy-w-ksiazkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem ta książka to pranie mózgu, dlatego nie polecam katolikom...

   Usuń
 2. Tematyka książki ciekawa, choć do końca nie jestem przekonana do tej książki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, ciekawa, ale nie do końca polecam ;)

   Usuń
 3. Cóż, jakoś do mnie nie przemawia... Nie skuszę się raczej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej to nie mój typ, ale kto wie? Może przy okazji! :3
  Zapraszam do siebie :)
  Będzie mi miło gdy obejrzysz moją video-recenzję i zostawisz po sobie ślad :)
  Miło mi też będzie gdy zaobserwujesz :)
  Pozdrawiam :3

  OdpowiedzUsuń